Odsávací rameno s digestoří

Universální odsávací rameno s digestoří typ PX-SMALL

 Odsávací rameno s digestoří je postaveno na základu ramene NORFI PAREX-S.


 

Odsávací rameno s digestoří


Použití

Odsávací rameno s digestoří typ PX-SMALL má vlastnosti kompaktního zařízení pro univerzální použití. Vysoká kvalita zpracování a použité materiály umožňují použit rameno jak v průmyslových aplikacích nebo dílnách tak i v interiérech např. v kuchyni nebo jako vybavení kuřáckých koutů apod.

Technický popis

Nastavitelné odsávací rameno s digestoří se roztáhne ručně do délky cca 1 m∗. Ramena mají standardní délku 2 m, 3 m a 4 m∗. Se základní konzolou pro uchycení na stěnu se rameno otáčí v rozsahu 180°.

Nerezová digestoř má rozměry 300 x 300 mm∗ a volitelně se vybavuje filtrací∗. Odsávací plocha digestoře činí 290 x 290 mm. Na digestoř navazuje odolná odsávací hadice s průměru 100 mm. Typ odsávací hadice lze změnit dle typu odsávaného média.

Konstrukce

Odsávací rameno má pístové pohony, které rameno fixují vždy v poloze, která se mu nastaví. Mechanismus je pohyblivý a spolu s pístovými pohony se nachází vně – mimo hadici. Mechanické prvky ramene tak nejsou ovlivněny odsávaným médiem a tím dosahují vysoké životnosti. Tato konstrukce dále umožňuje velice jednoduše vyměnit jakýkoli díl, protože všechny jsou přístupné z vnějšku. Také hadice se vyměňuje velice jednoduše.

Celé rameno se vyrábí jako modulární systém. Horní část je vyrobena tak, aby bylo možné ho umístit na kolejnici NORFI ALU150 a umožnit mu tak podélný posuv a také otáčení v rozsahu 360°. Volný konec spodní části odsávacího ramene disponuje univerzálním úchytem, na který se instalují jiné vhodné odsávací nástavce nebo digestoře s jinými rozměry nebo tvarem.

∗ Standardní rozměry ramen, rozměry a tvary digestoří mohou být dle konkrétní aplikace nebo dle požadavku zákazníka změněny.