POHYBLIVÉ VĚTRÁNÍ

Pohyblivé větrání pomocí tlačných profilů


Pohyblivé větrání

Účel tohoto speciálního typu tlačného hliníkového profilu ALU je pohyblivé větrání, nikoli odsávání. Profil transportuje čistý vzduch vnitřním dutým prostorem na určité místo. Tento typ profilu NORFI má gumové těsnící lišty navrženy tak, že těsní opačnou stranu kolejnicového profilu a umožňují, aby vzduch v kolejnicovém profilu proudil pod tlakem a pomocí ventilačního pohyblivého vozíku se dopravil po dráze na libovolné místo do požadovaného prostoru (např. kabiny mostového jeřábu), který se pohybuje spolu s ventilačním vozíkem.

Pohyblivé větrání a odsávání


Popis tlačného profilu ALU

Tlačná kolejnice ALU je jízdní dráhou pro tlačný vozík, na kterém může být připevněno také speciální tlačné rameno PAREX-N s ventilační koncovkou. Dráha vozíku je zcela oddělena od vzduchového kanálu. Díky tomu nemají případné nečistoty nebo prach vliv na dráhu vozíku. To významně ovlivňuje stabilitu a spolehlivost zařízení. Speciální tvar profilu umožňuje při instalaci zavěšení co 6 m.
Konstrukce odsávacího vozíku je velmi tuhá. Vozík má kolečka s kuličkovými ložisky, které zajišťují stabilní a velmi hladký chod a zabraňují pádu vozíku.

  • Odsávací profily ALU pro odsávání: ALU 150 / 250 / 350 nebo speciální pro řady ALU LOCO, ALU S.
  • Odsávací profily ALU pro větrání (foukání): ALU 200 / 300 / 400.

Typy a velikosti tlačných profilů ALU

Velikosti tlačných profilů ALU