PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ

Odsávací profily NORFI pro průmyslové odsávání se používají zejména pro svou jednoduchost montáže, modulární stavebnicový systém a konstrukční tuhost. Odolnost celého systému proto umožňuje použití odsávacích profilů v různých průmyslových oborech od výrobců vozidel až po zpracovatelský průmysl.


Průmyslové odsávání


Odsávací profily NORFI pro průmyslové odsávání

Výrobní procesy průmyslových odvětvích některých případech vyžadují odsávat kouř, pachy, prach a plyny. Ty vznikají při výrobě produktů na výrobních linkách. Konstrukční a provozní podmínky proto vyžadují instalaci takového odsávání, které bude odsávat zplodiny z konkrétního místa v závislosti na pohybu stroje nebo pracovního prvku výrobní linky. Odsávací systémy s těmito profily NORFI tuto vlastnost mají. Jsou to vysoce tuhé hliníkové kolejnice s vnitřním otvorem pro pohyb odsávaných zplodin, prachu nebo znečištěného vzduchu.


Kolejnice ALU s vozíkem na výrobní lince


Pro účely průmyslového odsávání jsou vhodné zejména odsávací profily řady ALU (ALU-S, ALU 150, ALU 250, ALU 350). Na kolejnicovém odsávacím profilu se pohybuje odsávací vozík, který je veden pohyblivou částí výrobní linky nebo stroje a na který jsou napojena odsávací místa. Systém takto odsává kontaminované zplodiny po celé délce výrobního procesu. Profily se instalují v polohách nahoru nebo dolů takže nesou odsávací vozík buďto shora nebo zespodu.


V případě požadavku na Vaši instalaci odsávacích profilů NORFI pro průmyslové aplikace nás prosím neváhejte kontaktovat.